METODA SKIN-PACK

METODA BLISTER
zostaniesz przeniesiony na stronę
www.karton-druk.pl
 

Na czym to polega?

Jest to jedna z bardziej ekonomicznych metod pakowania produktów. Polega na umieszczeniu pakowanego asortymentu na podkładzie ze specjalnie do tego przeznaczonego zadrukowanego kartonu, a następnie pokrycia go przy użyciu maszyny szczelnie przylegającą folią (próżniowe obkurczenie). Tak przygotowany arkusz jest gotowy do pocięcia na kartoniki jednostkowe, stanowiące gotowe do sprzedaży opakowanie zawierające dany asortyment.

Dla kogo ta metoda?

Ten sposób pozwala na zapakowanie dowolnego asortymentu, z wyjątkiem większych gabarytowo artykułów o ostrych krawędziach i rogach (powoduje dziurawienie folii) lub bardzo sypkich i drobnych artykułów.

Pozostałe wartości, takie jak wielkość docelowego opakowania jednostkowego, grubość i jakość kartonu i folii oraz grafika, są uzależnione od rodzaju pakowanego asortymentu (wielkość, waga, branża) oraz wymagań i oczekiwań Klienta odnośnie walorów estetycznych i funkcjonalnych opakowania skin-pack.

Jak to wykonać?

Kartonowe podkłady i folię skin wytwarzają wyspecjalizowani dostawcy. Sam etap pakowania wykonuje się przy użyciu maszyny do skin-pack oraz maszyny wycinającej (tzw. wykrawarki walcowej -rolsztancy) lub gilotyny.

Posiadając taki park maszynowy można wykonać pakowanie we własnym zakresie, zamawiając u nas zadrukowane podkłady kartonowe i folię dociętą na wymiar posiadanej maszyny. Szczegóły oferty w dziale pakowanie samodzielne

Drugim sposobem jest zlecenie nam kompleksowej usługi: druku podkładów i zapakowania powierzonego asortymentu, zgodnie z ustaloną w zleceniu specyfikacją. Szczegóły oferty w dziale pakowanie usługowe

Klientom którzy zdecydują się na wprowadzenie u siebie technologii pakowania skin-pack / pakowanie samodzielne/ zapewniamy doradztwo merytoryczne oraz wsparcie technologiczne przy uruchamianiu produkcji.

Doradzimy:

jak wykonać projekt graficzny podkładu kartonowego, dostosować odpowiednią do asortymentu grubość i jakość kartonu i folii, gdzie zamówić wykrojnik, jaką zakupić maszynę dostosowaną do potrzeb i wielkości produkcji i jak poprawnie uruchomić procesy pakowania asortymentu w opakowanie skin-pack.

Główne zalety opakowania skin-pack:

- niskie koszty produkcji – nie ma konieczności wykonywania specjalistycznego osprzętu do maszyn. Kosztem jest wykonanie przygotowalni offsetowej do druku i ewentualnie wykrojnika do opakowań jednostkowych.

- bardzo dobra ekspozycja asortymentu w opakowaniu – wizualizacja z trzech stron

- łatwość ekspozycji w miejscu sprzedaży – standardowo stosowane tzw. eurodziury (otwór w górnej części opakowania) pozwalają na zawieszenie opakowania na haku, wieszaku w miejscu docelowej ekspozycji (regał lub display).

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.